Editorial nultý aneb Slovo o inspiraci

Mgr. Aleš Adámek - 16. 1. 2012, 8:06
obrázek
Foto: Pavel Tomiczek
Nenaskýtá se člověku každý den možnost být svědkem zrodu studentského časopisu. Čím jsem starší, tím více si tuto skutečnost uvědomuji a vnímám ji stále intenzivněji jako svého druhu alchymií či tajemstvím obestřený zázrak, okamžik tvůrčí a inspirující zároveň, okamžik zdánlivě náhodný a nesamozřejmý, okamžik střetu Mikrokosmu s Makrokosmem, jehož výsledkem ovšem nutně nemusí být vznik Deváté inteligence…

Letní červencové dny právě uplynulého roku a moje bezstarostné plážové přemítání v anglickém hrabství Kent nijak nenasvědčovaly tomu, že jsem se ocitl v nebezpečné blízkosti nějakých múz… I když, vzpomínám si spíše, jak byl ve vzduchu krásně cítit gril naší bytné a já jako gastrosexuál těžce nesl, že také my nedisponujeme uzavřeným dvorkem jako ona, a tudíž si nemůžeme pobyt zpestřit stejným steakovým zážitkem, jaký v pravidelných denních intervalech tato rozložitá dáma servírovala své rodině… Tu závist, tu si snad ani neumíte představit… Ovšem jen do chvíle, než se na scéně objevila Pickle.

Ano, čtete dobře, Pickle, ta půvabná kříženkyně kočky domácí a zápasníka sumo, svojí paničkou zřejmě speciálně šlechtěná pro tento typ zápasů, jež navíc v nestřežených okamžicích užírala z plného stolu, až jsem za oknem slintal, ale zároveň zažíval pocit škodolibého blaha, že přece jen existuje nějaká spravedlnost… Tak to jsou mé anglické dojmy loňského léta….

A proto když začal pravidelní ústavní provoz a několik studentek a studentů se rozhodlo vkročit na neznámou půdu a prozkoumat terén webového časopisu, vybavila se mně právě tato loňská vzpomínka na Pickle. Neboť jejich počin je pro mě jejím dokonalým ztělesněním. Držím vám proto palce. Ať je váš e-magazín také tak tučný a přecpaný množstvím nápadů, ať se také tak líně převaluje v myslích co největšího počtu čtenářů, ať je také dobře šlechtěný pro různé typy zápasů a užírá v nestřežených okamžicích inspiraci, která se bude povalovat na stolech vaší kreativity.

Zkrátka a dobře, přeji si, ať je váš webový magazín pro čtenáře právě takovým křížencem-spiklencem, jakým se pro mne loňského léta stala Pickle…
Přečteno: 567 x

Flash.

Online magazín studentů a studentek VOŠ a SPŠE Plzeň
Kontakt Administrace
Copyright © 2013 David Jaroš, design: Pavel Tomiczek, flash: Martin Kolář